Wielki Dekomunizator

Kategorie: Bez kategorii

Tagi: , , , ,

Nie sposób przyczepić się do opozycyjnej przeszłości  Jarosława Kaczyńskiego, nawet gdy ją niekiedy ubarwia. Sam ma z tym większy problem, zwłaszcza gdy o „nie do końca jasnej przeszłości” dawnych kolegów przypomina sobie ze szczegółami dopiero po latach. Dla obecnych ta pamięć jest już nieco bardziej ulotna.

Pomińmy połajanki z Walęsą o współpracy z SB. Pomińmy, że Donalda Tuska pamięta teraz tylko jako zwykłego robola na wysokościach. Pomińmy pomawianie Niesiołowskiego o sypanie innych opozycjonistów. Za “sypanie” dostał skromny wyrok 7 lat. Po zeszłorocznym wywiadzie dla Gazety Polskiej można odnieść wrażenie, że dla Prezesa byłaby to rzeczywiście forma nobilitacji. Lista oplutych a zasłużonych jest długa.

Ostatnio obudził się ponownie w liderze PiS duch opozycjonisty. Ćwierć wieku po obaleniu PRL znów idzie do wyborów z hasłami dekomunizacji na sztandarach. Kogo chce nimi przekonywać? Nie wiem. Nie podoba mu się biznes, nie podobają się i ministrowie w Kancelarii Prezydenta. Ci z przeszłością w PZPR. W ostatnim “Czarno na białym.” skoncentrowano się więc na najbliższym otoczeniu prezesa, dawnymi aparatczykami Kostrzewskim i Jasińskim. Padały również nazwiska Kryże i Kornatowski, za rządów PiS wiceministra sprawiedliwości i szefa policji –  za PRL robiących kariery w komunistycznym aparacie sprawiedliwości.

Cytując klasyka: “wszedł na ring i dostał po r…”. Ciężkiego nokautu mimo wszystko nie było. Jeden z blogerów wyliczył kilkudziesięciu PZPR-owców, w mniejszym lub większym stopniu powiązanych z PiS, jego środowiskiem i jego rządami (link poniżej). Takich notabli SLD by się nie powstydziło. Niektórych Kaczyński pewnie nawet nie zna. Innych nie chciałby już znać. Ale już na takiego Karskiego prezes w ostatnich wyborach nawet głosował. Ten Wielki Dekomunizator.

Członkowie PZPR w szeregach PiS: http://jedyniesluszne.blox.pl/2007/09/Czlonkowie-PZPR-w-szeregach-PiS.html

Zaufani z PRL-u: http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/zaufani-z-prl-u,355199.html

Komentarze (1):

 1. Avatar
  Max

  Edzio – Wielki Demaskator? I co – nic.
  Żeby zrobić wielką listę musiał dodać do PiS też Lepera i innych którzy znaleźli się w rządzie – widać ciężko było.
  Rozumiem że Giertych jest tez członkiem PiS?

  Przykłady np.Jasiński – 4 lata w PZPR – szkoujące.Niejaki Wolski nigdy nie był członkiem Pisu, wyrzucony z radia
  w 1981 z wilczym biletem. Stefan Meller wystąpił z PZPR w 1968 r i tak dalej.

  Nawet Edzio wie że Kaczorowi nie chodziło o samą przynależność do PZPR ale to co się w niej robiło.
  Trudno jednak przebić:

  „Aż 6 SB-ków i jeden ZOMO-wiec są głównymi autorami Białej Księgi Bezpieczeństwa Narodowego i doradcami prezydenta Bronisława Komorowskiego w sprawach bezpieczeństwa.”
  http://www.youtube.com/watch?v=ahPuxoocEiI

  Ale wtedy EDZIO nie napisał by tak ładnie brzmiącego tekst.
  Żenada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.