Tony Parsons. 69 życiowych zasad dla mężczyzny.

Kategorie: Życie

Tony Parsons (ur.1953) jest brytyjskim pisarzem i dziennikarzem. Pisze między innymi do brytyjskiego wydania GQ czy Daily Mirror. Jest autorem takich książek jak „Mężczyzna i chłopiec” czy „Mężczyzna i żona” które szczerze polecam. W 2011 r na łamach miesięcznika GQ opublikował listę 69 zasad życiowych dla mężczyzn. Przyznaję że jest to jedna z niewielu rzeczy które chcę podarować synowi gdy dorośnie. A że dziś byłyby 81 urodziny mojego Taty pozwalam sobie przekazać Wam moją wolną i swobodną wersję tych 69 zasad. Z których w dodatku jedna mi gdzieś zginęła. A z jedną  (20tą) zupełnie się nie zgadzam. I to też powiem synowi.

Tony Zdjęcie Daily Mail

 1. Im wolniej się poruszasz tym szybciej umrzesz.
 2. Pieniądze wydane na dentystę i podróże nigdy nie są stracone. Zaplanuj śmierć z pięknymi zębami i wspaniałymi wspomnieniami.
 3. Mężczyzna musi mieć zawsze najlepszego lekarza, księgowego i osobistego trenera na jakiego go stać.
 4. Nigdy nie oszukuj kobiety z którą nie jesteś gotów zerwać.
 5. Możesz sobie darować  wiązanie ale powinieneś chociaż raz spróbować trójkąta.
 6. Nie wolno poślubić nikogo z kim nie zamierzasz spędzić reszty życia. Przeciętne małżeństwo trwa 10 lat, więc jest szansa że nie spędzicie razem życia, ale taka powinna być twoja intencja.
 7. Narkotyki mogą być  z tobą do 25 roku życia, chyba że grasz na gitarze w The Rolling Stones.
 8. Nigdy nie bij kobiety, dziecka, zwierzęcia ani faceta który może złamać ci szczękę.
 9. Nigdy nie bij nikogo dlatego ze jesteś pijany, dopuszczalne jest by kogoś prowadzić gdy jest pijany.
 10. Nigdy nie bij nikogo jeśli nie jesteś gotowy sam dostać.
 11. Nigdy nie bij nikogo jeśli można tego uniknąć. Tak naprawdę istnieją tylko dwa powodu by kogoś uderzyć – walczysz o swoje życie lub ktoś obraził twoją rodzinę.
 12. Jeśli musisz uderzyć to staraj się by twoje ciosy były proste i nie do obrony jak spadająca belka z rusztowania. Nie chwiej się, nie kołysz. Ciosy muszą być szybkie jak łapanie muchy. Wyjątkiem są haki ale należy je zakładać na biodra nie na ramiona. Dobry hak ma złamać żebra i wolę przeciwnika.
 13. Jeśli zaangażujesz się z mężatką, upewnij się że jest szczęśliwa w małżeństwie. Nieszczęśliwa będzie cię wciągać w strefę wojny. Jedynym wyjątkiem jest mężatka z którą chcesz spędzić życie.
 14. Dobre maniery są najważniejsze. Nic nie usprawiedliwia chamstwa. Jakość życia zależy w dużej mierze od małych ludzkich gestów, a grzeczność sprawia że nasze życie staje się znośne.
 15. Czasem przegrasz. Nigdy, przez całe życie,  nie będziesz zbyt dobry, mądry i doświadczony by nie upaść. Spodziewaj się kłopotów i niech one cię wzmacniają. Bądź silny przez swoje niepowodzenia i bądź wdzięczny za swój sukces. Jak noc i dzień które przychodzą po sobie,każdego dnia.
 16. Uważaj na kolana. Jeśli uprawiasz sport, to będą one zużywać się powoli jeśli nie uprawiasz sportu stanie się to nagle i szybko. Np. kiedy twój syn będzie miał w szkole sportowy dzień i weźmiesz udział w wyścigu rodziców.
 17. Jeśli ty i twoja kobieta musicie do siebie krzyczeć – jesteś ze złą kobietą.
 18. Kłótnia z ojcem, jego krzyk to jest zupełnie naturalne- ale należy dołożyć wszelkich starań do pojednania. Ojcowie i synowie mają ograniczony czas razem. Niech twoje łzy na pogrzebie ojca będą łzami straty i żalu nie gorzkiego żalu.
 19. Istnieje wiele wspaniałych kobiet na świecie, ale w życiu można naprawdę kochać cztery no może pięć z nich.
 20. Co dzieje się na wyjeździe, zostaje na wyjeździe- poza opryszczką narządów płciowych.
 21. Wystąpienia publiczne i uprawianie bezpiecznego seksu to dwie ważne umiejętności, które musisz opanować. Spodziewaj się jednego i drugiego, czasem na tej samej imprezie. Podczas mówienia do publiczności nie należy zbytnio polegać na notatkach. To zakończy się porażką. Miej raczej stos karteczek z których każda da ci scenariusz na 5 minut przemówienia. Daj im swoje emocje i swoje ulubione dowcipy. Oni nie chcą cię skrzywdzić. Wszyscy chcą się tylko śmiać, czuć podniosłą atmosferę, chcą się bawić. Wystąpienia publiczne są jedną z tych rzeczy w których musisz przekroczyć barierę bólu.  Podczas uprawiania bezpiecznego seksu upewnij się że niczego nie złapiesz. To jest zaskakująco łatwe do zrobienia i będzie katastrofa. Pęknięcia, przecieki są bardzo prawdopodobne zwłaszcza że będziesz po kilku drinkach. Potem będzie za późno.
 22. Naucz się który most przekroczyć a który most spalić.
 23. Nie jesteś ojcem dopóki nie jesteś gotowy stawiać drugiego człowieka przed sobą.
 24. Nigdy nie przechodź obok kogoś kto sprzedaje The Big Issue (magazyn który przygotowują i sprzedają bezdomni) bez kupienia jednego. To nie jest dobroczynność. To praca.
 25. Sukces jest zbudowany głównie na zarządzaniu bólem. Rocky Balboa radził: „Nie chodzi o to jak mocno możesz uderzyć- tu chodzi o to, jak mocno możesz oberwać i iść naprzód.”
 26. Nigdy nie kupuj niczego od kogoś kto puka bez zaproszenia do twoich drzwi chyba że naprawdę bardzo go to uszczęśliwi.
 27. Nie trać czasu na zazdrość, nienawiść i na oglądanie Wall Street:Money Never Sleeps.
 28. Przyjaźń, prawdziwa przyjaźń do garstki ludzi –wymaga wysiłku. Pozostawiona sama sobie uschnie jak winorośl. Więc pomyśl o sowich znajomych, kochaj ich i pielęgnuj. Daj im trochę luzu na popełnianie błędów. Przyjaźń jest ważna. Ale pamiętaj, że jesteśmy sami we wszechświecie. Nigdy nie bój się latać w pojedynkę. Urodziłeś się w samotności. Umrzesz samotnie.
 29. Pomyśl o swoim zdrowiu, ale nie miej na tym punkcie obsesji. Unikaj hipochondrii. Wszyscy umrzemy. Ale jeszcze nie teraz.
 30. Jeśli nie masz regularnych orgazmów, umrzesz. Twoja prostata zakłada że nie masz dalszego zainteresowania rasą ludzką i będzie rosnąć i uderzać cię od dołu. Kiedy prostata się zatrzymuje oddech nie pozostanie daleko w tyle.
 31. Nie sypiaj z szalonymi dziewczynami, bez względu na to jak wyglądają. Przekonasz się że nie warto. Zwykle wtedy gdy o czwartej rano piszą sprayem na samochodzie sąsiadów: „nienawidzę cię!”.
 32. Kochaj swoją pracę. Niech będzie twoją pasją to co robisz. To uczyni twoje życie szczęśliwym. Gdy wszystko inne zawiedzie, praca da ci oparcie, da ci poczucie własnej wartości, pieniądze, kontakt z ludźmi i powód by wychodzić z domu. W pewnym momencie będziesz musiał zrobić coś czego nienawidzisz. Spodziewaj się tego i upewnij się że znasz drogę do wyjścia.
 33. Nigdy nie ufaj politykom, prostytutkom , komuś kto chce ci zmienić  taryfę na energię albo prawdziwej miłości bez emocji. Zawsze za to zapłacisz.
 34. Uczyń wszystko w swojej głowie by nie dopuścić do nienawiści osoby którą kiedyś kochałeś.
 35. Tak długo jak to możliwe, bądź szczupły, miej włosy i twardego penisa. To święta trójca wiecznej młodości. Technologia może pomóc. Spójrz na Weyne Rooneya albo Hugh Hefnera. Zrób wszystko by nie wyglądać jak 65 letnia babcia.
 36. Dąż do bogactwa, ale lekceważ bycie bogatym. Brak pieniędzy jest źródłem wielkiego zła. Nic nie jest bardziej czasochłonne niż ubóstwo. Pieniądze nie kupują szczęścia – kupują czas.
 37. Jedną na dziesięć kolacji zjedz ze znajomymi. Ciesz się tym. Miej kobiety po obydwu stronach ciebie i mężczyznę naprzeciwko, nawet pijanego. To ma być zabawa. Jeśli wolisz zostań w domu.
 38. Nikt nie zna pełnej historii małżeństwa. Nawet mąż i żona.
 39. Większość związków nie kończy się zbyt wcześnie. Większość relacji trwa zbyt długo. Ale nigdy nie pozwól aby twoje dzieci dorastały w domu innego mężczyzny.
 40. Władzę w związku ma ten komu mniej zależy.
 41. Olśniewaj talentem, zaskakuj geniuszem. Nigdy nie bądź niezdecydowany. Nigdy nie bądź nijaki. Spróbuj wykopać każdą piłkę która wyleciała z parku.
 42. Gruba skóra chroni bardziej niż fundusz powierniczy.
 43. Bądź przyzwoity i dobry dla wszystkich ludzi którzy czegoś nie mogą dla ciebie zrobić.
 44. Użalanie się nad sobą jest bardziej destrukcyjne niż heroina.
 45. Nigdy nie śpij z jej siostrą, chyba że jest miłością twojego życia, a jej siostra nigdy nie jest miłością twojego życia.
 46. Na koniec dnia, należy unikać wszelkich stereotypów jak ognia.
 47. Szczęście nadejdzie, ważne by rozpoznać kiedy jest tutaj.
 48. Szczęście (los) będzie i dobre i złe. Ale jeśli liczysz na szczęście to jakbyś liczył że listonosz przyniesie ci czek.
 49. Nigdy nie trać panowania wobec ochrony na lotnisku, wobec płaczących dzieci i innych kierowców. Cierpliwość uwalnia od wielu małych życiowych nieszczęść, ale jest to umiejętność której trzeba się nauczyć jak języka czy sztuki walki.
 50. „Pamiętaj że życie na tym świecie to tylko sport i rozrywka” Koran.
 51. Tylko grubi ludzie pomijają śniadanie.
 52. Nigdy nie pij w porze lunchu, chyba że jest to jakaś uroczystość.
 53. Ciężkie kolacje późno w nocy są szybką drogą do złego snu, nadwagi i grobu. Jeśli tego wymaga twoja praca by siedzieć w nocy w restauracji , jedz jak supermodelka przed sesją zdjęciową.
 54. Najlepszym lekarstwem na jet lag jest słońce. Najlepszym lekarstwem na kaca jest Czarny Doktor – Coca Cola (normalna, nie light). Najlepszym lekarstwem na biegunkę jest bio jogurt. Najlepszym lekarstwem na złamane serce jest kolejna podróż na księżyc w objęciach nowej miłości.
 55. Jedz dużo błonnika. Dean Martin utrzymuje, że kluczem do szczęścia w jego ostatnich latach nie była sława, pieniądze ani przyjaźń z Frankiem Sinatrą tylko solidne wypróżnienia rano.
 56. Najlepszym sposobem, aby utrzymać ciało w dobrym stanie jest kilka trudnych i niepopularnych rzeczy – przysiady, pompki i dostawanie po twarzy.
 57. Naucz się ufać twojemu instynktowi. Tylko martwi płyną z prądem. Tylko żywi mogą iść pod prąd.
 58. Nie przygotowuj się tylko zacznij. Z każdym rokiem mija ileś procent twojego życia. A czas zawsze przyspiesza.
 59. „Naucz się żyć z tym czego nie możesz przeskoczyć”- Bruce Springsteen.
 60. Bądź niewierny dla każdej kobiety za wyjątkiem jednej.
 61. Po trzydziestce rób regularne badania. Niepodziewanie dobry wynik cholesterolu znaczyć będzie tyle co niespodziewany lodzik gdy miałeś 17 lat.
 62. Rutyna jest dobra. Rutyna wyzwala. Rutyna jest strukturą dla bezsensu istnienia. Ale nie stań się więźniem rutyny.
 63. Zanim się ustatkujesz miej mnóstwo seksu. Mnóstwo. Na całym świecie. Z róźnymi kobietami. Jeśli możesz policzyć liczbę partnerek to nie masz dosyć. Na łożu śmierci poeta John Betjeman powiedział: „Szkoda że nie miałem więcej seksu.” Zaplanuj to tak by powiedzieć „szkoda że nie miałem nieco mniej seksu”.
 64. Unikaj kłopotów. Trzymaj się z dala od miejsc w których czyhają kłopoty: przejść podziemnych, pubów, kin, fast foodów w późnych godzinach nocnych. One tam są i czekają.  Gdy nie możesz uniknąć konfliktu uderzaj mocno i szybko. Nie trać czasu na rozmowy.
 65. Nie patrz na telefon jeśli nie masz siły ani czasu aby poradzić sobie z problemami które zaraz z niego wyjdą.
 66. Jedyną sensowną inwestycją w życiu są pieniądze które wydasz na edukację.
 67. „Życie jest błyskawicą na niebie.” – Budda.
 68. Ciesz się każdą kanapką.

Cześć Twojej pamięci Tato!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.