Po mrocznej stronie lustra

Kategorie: Polska

Czasem obserwując naszą rzeczywistość i to nie tylko polityczną mam wrażenie, że ktoś przerzucił naszą ojczyznę na drugą stronę lustra. Tą mroczną.

Jak to się stało, że doszliśmy do sytuacji w której jedyne co może spotkać człowieka który się przewrócił na ulicy to rechot stojących nieopodal młodzieńców? Jak to się stało, że młody człowiek dla żartu podpalił czapkę starszej kobiecie,tak po prostu? Jakim cudem człowiek który pomaga od 22 lat tłumaczy się i jest opluwany przez psycho-prawicowych szczekaczy? Jakim cudem? W jaki sposób możemy wodą święconą skrapiać nowe motory dla drogówki gdy brakuje pieniędzy w NFZ? Dlaczego jest w ogóle możliwe aby powstało coś takiego jak limit w leczeniu chorych na raka? Śmierć zna jakieś limity? Rak się tym limitom podporządkowuje? Dlaczego z taką łatwością młodym ludziom przychodzi krzywdzić własne dzieci w sposób tak okrutny, że nawet trudno o tym pisać? Dlaczego mogła się urodzić w czyjejś głowie myśl, że polski premier mógł współpracować w zgładzeniu polskiego prezydenta? Dlaczego łatwiej jest uciec z miejsca wypadku niż udzielić pomocy? Dlaczego sadystyczny morderca dzieci może wyjść na wolność?

Kiedy znaleźliśmy się w tym miejscu,jak do tego doszło? Jak doprowadziliśmy do sytuacji w której strach wypuścić dziecko samo na dwór, przejść się w nocy przez miasto? W jakim momencie stało się możliwe, żeby komornicy wchodzili do szpitali, czy na emerytury chorych ludzi? W jednym z dużych miast 1/4 emerytów ma komornika na koncie. W jaki sposób banki tak chętnie udzielały kredytów emerytom,jak to się stało?

Którędy poszły te myśli które chcą karać dzieci za pracę ich rodziców? Jak wyliczono te emerytury z ZUS które mają wynosić 180 zł? Kto za to przeżyje i jak? Po co stworzono OFE żeby dorzucił jeszcze 100 zł? Jak to się wszystko stało? Jak ludzie spłacą te kredyty które mają płacić do 70-tki po 2 czy 3 tys skoro na starość, ani tyle nie zarobisz, ani nie dostaniesz takiej emerytury? Dlaczego gdy ty płacisz bankowi mieszkanie jest warte 3 tys mies a jak bank tobie to już 1 tys mies?

Jak to się stało, że uczniowie krzyczą i straszą nauczycieli? Jak to się stało, że dzieci mając 12 lat nękają 10 letnie dzieci?

Dlaczego nie słyszę w moim kraju śmiechu tylko rechot? Jak tu trafiliśmy? Jak to się dzieje? Jak z tego wyjść?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.