Ksenony do furmanki

Kategorie: Bez kategorii

Polska polityka, tak bardzo oderwana od ludzkich spraw, ale także od fundamentalnie ważnych spraw dla istnienia państwa, jest zarazem śmieszna i tragiczna. Ale bardziej tragiczna.

Oderwanie polityków od spraw dla ludzi ważnych to pan Libicki obalający w senacie ustawę o lekach dla seniorów, ale i jeden z redaktorów Gazety Polskiej piszący, że powinniśmy wysłać uzbrojenie a może i wojsko na Ukrainę. Mamy z jednej strony efekt szklanej wieży po stronie PO która tak długo pozostaje u władzy że zapomniała cel jej przejęcia. Z drugiej strony kompletną geopolityczną nieporadność, nawet nieodpowiedzialność by nie napisać głupotę. Przywoływanie Piłsudskiego, kult Lecha Kaczyńskiego ani nas do niczego nie przybliżają ani nie rozwiązują żadnych spraw. Wydawałoby się że nie można spieprzyć sukcesu PO w budowie autostrad i ekspresówek, okazuje się że można. Setki radarów, powołanie bezsensownej Inspekcji Transportu Drogowego, 12 milionów mandatów w 6 mies. Pamiętacie jeszcze, że są fajne autostrady?

Dlaczego Sikorski nie może mówić Lechem Kaczyńskim? Bo tylko tamci z tej drugiej piaskownicy mogą tak mówić? Dlaczego modernizujemy armię teraz a nie 15 lat temu? Dlaczego nie udało się zbudować tarczy rakietowej jaką posiada Izrael? Nasze politechniki i ośrodki wojskowe mają odpowiednie moce intelektualne. Zabrakło antycypacji zagrożeń, zabrakło wizji, zabrakło rozumu.

Wojna za granicą? Acha, zatem okazuje się w poniedziałek ze mamy niewydolne dowództwo na wypadek wojny. Od kiedy o tym wiemy?

Gender jest ważny być może,ale zachód dochodził do niego przez kilkadziesiąt lat. U nas musi być już. Z furmanki i walonek prosto w gender i związki partnerskie. I oczywiście trzeba zlikwidować kościół katolicki jako ostoję zabobonu. Mówi nam nadzieja modernizacyjna dla Polski czyli Ruch Rozenka.

Tęcza jest ważna. Tęcza jest w sumie najważniejsza. Należy opracować w Sztabie Generalnym plan obrony tęczy na wypadek inwazji ruskich.

I oddzielny multiplex dla Radia z Torunia z drugiej strony. Bo katolicka powinno być nie tylko jedna stacja ale cała paczką. Z kanałem dla dzieci, rodziców i rolników.

I czyściciele kamienic, windykatorzy, akwizytorzy agencji prawnych na cmentarzach i w szpitalach  wobec których bezradne jest to śmiesznie zorganizowane państwo.

I nasza radość, że tym najbardziej chorym, na raka, będzie się pomagać zanim umrą, bo przecież by wykrywać raka w pierwszym stadium to nas nie stać.

I autostrada rowerowa przez kilka województw w kraju w którym przez 6 mies trwa zima i jeszcze 3 mies pada. Jak ksenony do furmanki.

I Miller i „kropka nad i” co drugi dzień z Palikotem który jak Google, ma opinię w każdej sprawie.

I do tej furmanki z ksenonami jak ulał pasuje Waszczykowski, Błaszczak i Hofman. Każdemu z nich dałbym futrzaną czapę i walonki. Futrzana czapa i walonki to powinien być strój posła i senatora. I ciupaga.

I to wszystko w HD. 24h. Cały rok. Bez refleksji, planowania, opisania miejsca Polski w świecie w Europie, zaplanowania działań na 10-30 lat. Gdzie jest dziś dokument ministra Boniego „Polska 2030”? I czy zrealizowano z niego coś więcej niż 600 radarów?

Kraj tak źle zorganizowany, z tak marnymi elitami jest jak dziecko pozostawione na dworcu. Może przetrwa, ale może też spotkać je coś strasznego.

Jesteście do niczego. Od lewa do skrajnego prawa. Polska przez was zginie. Znowu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.