Cztery sondaże Gowina

Kategorie: Bez kategorii

Tagi: , , , ,

Zaprezentowany dziś sondaż TNS Polska dla „Wiadomości” TVP to czwarte badanie, w którym pytano o inicjatywę Jarosława Gowina i trzecie, w którym przekracza 5% próg wyborczy.

Polska Razem zadebiutowała w zrealizowanym 9 grudnia sondażu Millward Brown dla „Faktów” TVN, otrzymując poparcie 6% ankietowanych Polaków. W kolejnym badaniu przeprowadzonym przez firmę Estymator dla Newsweek.pl 9-10 grudnia odnotowano podobny wynik – 6,6%. Instytut Homo Homini zrealizował 11 grudnia sondaż dla „Super Expressu”, w którym partia Gowina otrzymała 4%. I wreszcie zaprezentowany dziś przez „Wiadomości” TVP sondaż TNS Polska z 13-16 grudnia, gdzie na nowe ugrupowanie chce głosować 5% Polaków.

Ponieważ Estymator podał wyniki swojego sondażu tylko wśród wyborców zdecydowanych, a pozostałe badania uwzględniają różny odsetek niezdecydowanych, by móc je ze sobą porównać, należy sprowadzić je do wspólnego mianownika tj. wyłączyć niezdecydowanych z podstawy procentowania w sondażach MB, HH i TNS. Wówczas wyniki Polska Razem prezentują się następująco:

12345

 

Wniosek: wśród wyborców zdecydowanych, na jaką partię głosować, partia Gowina może liczyć w grudniu przeciętnie na 6% głosów. W styczniu poparcie dla Polska Razem zbada jako ostatni CBOS.

Komentarze (2):

  1. Avatar
    Kon Radek

    „Partyjka” Gowina czyli kolejna kanapowa grupka wzjemnej adoracji niczego nie przekroczy. Im brakuje chęci działania organizacyjnego, otwarcia na nowych ludzi, umiejętności organizacyjnych. Oprócz kilku nazwisk znanych z mediów (do dyskusji czy nazwisk już zuzytych, czy chwilowo jeszcze nie) powstanie mały wianuszek miernych i biernych niedopuszczaczy, których interesem bedzie nie dopuścic nikogo zdolnego, nowego i świeżego, gdyż wówczas interes miernych biernych niedopuszczaczy byłby zagrożony, a tak to może się na jakiś ochłap fuksem załapią. Tą drogą zresztą szedł i nadal idzie PiS, tyle że w większej skali. Kto dzis słyszy o jeszcze nie tak dawnych odźwiernych z PiS-u, którzy dzisiaj są mniej niż zerami (jeżeli odpowiednio szybko nie zgromadzili majątku)???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.