600 batów od laureata Orderu Uśmiechu – taki tytuł nosi tekst Jana Wójcika z portalu racjonalista.pl. Chodzi zaś o losy saudyjskiego apostaty i dysydenta Raefa Badawiego, którego czeka właśnie ta średniowieczna kara. Tymczasem saudyjski król wciąż cieszy się polskimi odznaczeniami – Orderem Orła Białego i Uśmiechu właśnie. Jest też laureatem nagrody im. Lecha Wałęsy.

W Obserwatorze Finansowym Jacek Ramotowski (m.in. były szef PAP-Biznes i korespondent Reutersta) pisze o kolejnych kłopotach SKOK-ów. A może nawet o bombie tykającej pod kasami. Wszystko na podstawie konkretnych liczb i bilansów SKOK-ów. „Bieżące straty notuje 39 z 55 kas mających 43 proc. udziału w aktywach sektora. KNF zaleciła w sumie 44 kasom wprowadzenie programów naprawczych. Co doprowadziło SKOK-i do trudnej sytuacji? Wieloletni rozrost systemu poza jakąkolwiek publiczną kontrolą. Zerwanie z ideami spółdzielczości i rozpoczęcie działalności nastawionej na zysk przy braku kompetencji w ocenie ryzyka.” – pisze Ramotowski.

W Dzienniku Opinii Krytyki Politycznej piąta już „Pocztówka z Iranu” Tomasza Larczyńskiego. Za każdym razem chętnie zaglądam do kolejnych odcinków tej utrzymanej w bardzo intrygującym klimacie relacji z długiej podróży do kraju ajatollahów. Tym razem Larczyński wspina się na wulkan Damołand.

Co jeszcze warto przeczytać? Na pewno materiał Justyny Szambelan w Zielonych Wiadomościach o „podatku Robin Hooda”. Tekst Marcina Hermana z Rebelyi.pl o wydatkach publicznych w sporcie i nie tylko – trochę na kanwie wypowiedzi biegacza Dariusza Kaczmarskiego. A także rozmowę Weroniki Przecherskiej z Tomasem Sendlackiem przypominaną przez Instytut Obywatelski. Teksty Adama Leszczyńskiego (o Ikei i Szwecji) i Igora Stokfiszewskiego (o Egipcie) w Dzienniku Opinii. Ale to jeszcze nie koniec listy. Wszystkie najciekawsze materiały dnia można przeczytać TUTAJ, we Flipboardowym magazynie* Przegląd Idei.

Screenshots_2013-08-22-13-38-53

 

*Magazyn Przegląd Idei na Flipboardzie to najwygodniejszy zbiór tekstów wybranych do tego przeglądu niemal od początku jego istnienia. Magazyn jest aktualizowany codziennie – najnowsze teksty znajdziemy zawsze na początku. Możemy go czytać w każdej względnie współczesnej komputerowej (lub mobilnej) przeglądarce. Używamy wtedy klawiszy strzałek, przewijania lub odpowiednich gestów, by “przerzucać” kolejne strony. Kliknięcie na tytuł  otwiera natomiast dany tekst w takiej postaci, w jakiej udostępnił go wydawca. Użytkownicy smartfonów i tabletów z systemami iOS (Apple) oraz Android (dowolna marka) mogą natomiast czytać magazyn Przegląd Idei także w dedykowanej na te urządzenia aplikacji. Aktualny magazyn znajdziemy zawsze pod TYM LINKIEM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.