Cezary Michalski w felietonie “Z życia marionetek” w Dzienniku Opinii pisze bardzo ostro (choć mam naiwną może nadzieję, że nie zawsze celnie) o relacjach części mediów z OFE i ich formalnymi i nieformalnymi rzecznikami. Uwaga – Michalski w tym tekście chwali… Roberta Gwiazdowskiego z Centrum im. Adama Smitha!

W 300 polityce z kolei interesujący przegląd komentatorsko-dziennikarskich proroctw dotyczących przewidywanych wyników wyborów w Platformie przygotowany przez Michała Kolanko. Warto zajrzeć zwłaszcza już po ogłoszeniu oficjalnych liczb. Większość komentatorów zgodnie uznała 10 proc. głosów za próg sukcesu Gowina.

Bardzo ciekawą, dobrze poprowadzoną rozmowę z prof. Grażyną Ancyparowicz (rozmawia Krzysztof Wołodźko) o współczesnych formach lichwy, ale także o polityce mieszkaniowej i społecznej oraz o OFE zamieszcza Nowy Obywatel. Całkiem dobra obra odtrutka na najbardziej sztampowe neoliberalne banały do dziś obecne w debacie publicznej.

Co jeszcze warto dziś przeczytać? Tekst Łukasza Pawłowskiego z Kultury Liberalnej o Manningu. Polemikę Andrzeja Bratkowskiego z Łukaszem Postkiem dotyczącą i OFE, i polskiej recepcji poglądów ekonomicznych Gary’ego S. Beckera – to w Obserwatorze Finansowym. Piątą część imigracyjnego cyklu prowadzonego przez Presseurop. Tym razem katalońskie spojrzenie na Bałkany.

Wszystkie najciekawsze materiały dnia w niezależnych serwisach, prasie internetowej i na stronach think-tanków – łącznie z tymi wymienionymi powyżej – można przeczytać TUTAJ, we Flipboardowym magazynie* Przegląd Idei.

Screenshots_2013-08-23-12-13-07

*Magazyn Przegląd Idei na Flipboardzie to najwygodniejszy zbiór tekstów wybranych do tego przeglądu od początku jego istnienia. Magazyn jest aktualizowany codziennie – najnowsze teksty znajdziemy zawsze na początku. Możemy go czytać w każdej względnie współczesnej komputerowej (lub mobilnej) przeglądarce. Używamy wtedy klawiszy strzałek, przewijania lub odpowiednich gestów, by “przerzucać” kolejne strony. Kliknięcie na tytuł  otwiera natomiast dany tekst w takiej postaci, w jakiej udostępnił go wydawca. Użytkownicy smartfonów i tabletów z systemami iOS (Apple) oraz Android (dowolna marka) mogą natomiast czytać magazyn Przegląd Idei także w dedykowanej na te urządzenia aplikacji. Aktualny magazyn znajdziemy zawsze pod TYM LINKIEM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.