Na kłopoty IT – iMe!

Kategorie: Bez kategorii

Tagi: , , , , , ,

Kłopoty z komputerem dotyczą tylko innych tak uważa większość użytkowników, do momentu kiedy coś złego dzieje się z ich sprzętem. Ten, niby błahy, temat jest poważny, bo tylko w ubiegłym roku na naprawę komputerów, tabletów czy smartfonów Polacy wydali ponad 1,5 mld, przyjmując, że średni koszt naprawy to 250 zł.

Technologia IT rozwija się w tak szybkim tempie, że jej monitorowaniem, na stałe, mogą sobie pozwolić tylko zawodowcy i pasjonaci. Przeciętni użytkownicy mają z tym określone trudności. 90 % spraw, z którymi się borykają się użytkownicy to kwestie prozaiczne, dotyczące trudności z podłączeniem drukarki czy innego urządzenia peryferyjnego, albo konfiguracji poczty lub odzyskanie hasła. Problemy poważniejsze stanowią margines. Proste kłopoty utrudniają korzystanie z komputera. Użytkownicy mają problem do kogo zwrócić się po pomoc? Często wykorzystywani są członkowie rodziny lub znajomi, którzy życzliwie mogą pomóc raz, o ile potrafią, jednak w perspektywie trudno jest im wejść w rolę stałego, bezpłatnego serwisanta. Oddzielnym zagadnieniem jest jeszcze ich dostępność.

Te problemy dostrzegła spółka ITC. Jej kierownictwo uznało, że może zająć się zaspokojeniem potrzeb w tym zakresie. Tak doszło do powstania innowacyjnej usługi iMe. Polega ona na przedpłaconej usłudze konsultacji informatycznej, którą można nabyć na podobnych zasadach co numer telefonu komórkowego w kiosku czy sklepie. Aby skorzystać z usługi wsparcie potrzebne jest jeszcze łączność internetowa. Informatycy iMe czekają w gotowości non-stop przez cały tydzień. Za równowartość niecałych 20 złotych są w stanie rozwiązać zdalnie większość problemów z jakimi borykają się użytkownicy komputerów. W przypadku, gdyby się okazało, że sprawa jest nierozwiązywalna lub przekracza możliwości informatyków iMe, wówczas opłata nie zostaje pobrana.

iMe to zespół informatyków gotowych stale nieść pomoc. Przez całą dobę przez wszystkie dni w roku są chętni rozwiązywać problemy dzwoniących i odpowiadać nawet na irytujące pytania z zakresu działania komputera i jego programów. Co więcej podczas rozmowy, nie używają hermetycznego słownictwa typowego dla informatyków tylko mówią potocznym językiem zrozumiałym dla przeciętnego użytkownika. Jednocześnie konsultacje i wsparcie odbywają się anonimowo, a wszelkie prace naprawcze odbywające się na sprzęcie klienta mogą być przez niego na bieżąco oglądane. Co więcej iMe posiada ubezpieczenie swojej działalności na 15 milinów złotych. Mnie się wydaje, że to bardzo ciekawa propozycja rynkowa, zwłaszcza dla ludzi, którzy uważają, że komputer powinien działać, ale nie interesuje ich jak to się dzieje.

Komentarze (17):

 1. Avatar
  Miłosz

  O tak, doświadczyłem tego. Miałem niezawodny komputer, do momentu kiedy się popsuł. Był akurat piątek i nikt mi nie mógł pomóc aż do poniedziałku. 🙁

   1. Avatar
    Norton

    Dzięki za sprostowanie, oczywiście miałem na myśli 1,5 miliarda, a nie miliona. Widać, że Polskę Times czytają ludzie, którzy umieją czytać ze zrozumieniem.

 2. Avatar
  mietek

  Nie pomogli mi. Wcale nie są tacy wspaniali. Powiedzieli, że odwirusowanie każdego z zawirusowanych plików w moim kompie trwałoby aż dwie godziny. Dali tylko 2 linki do firm, które ewentualnie mogłyby odwirusować. Tak, że ogólny zawód.

  1. Avatar
   Totem

   Mietek – Chciałeś, żeby jakiś informatyk pracował dla Ciebie przez 2 godziny za 20 złotych? Ty też za takie stawki pracujesz? Jeśli tak, chętnie Ciebie zatrudnię, mimo, że już wiem, że nie potrafisz nawet odwirusowywać plików. Jest jednak jesień i trochę liści do pozamiatania.

 3. Avatar
  Olek

  Ja tez korzystałem już z ich usług. Na początku miałem pewne obawy o bezpieczeństwo moich danych, ale z drugiej strony, jak oddaje komputer do naprawy, to ryzykuje jeszcze bardziej, a tu przynajmniej miałem szanse obserwować na ekranie, co się dzieje.

 4. Avatar
  bm

  Jak zwykle znajdują się tacy, którzy oczekują cudów – że informatycy usuną każde problemy, np. 20 wirusów w pół godziny. Przecież napisane jest wyraźnie, że usuną większość problemów a nie wszystkie. Jak ktoś chce to pewnie może wykupić większy pakiet i pozwolić działać ITC te 2-3 godziny. I tak zapewne wyjdzie taniej.

 5. Avatar
  Uno

  Mnie się wydaje, że to ciekawa i atrakcyjna usługa, nawet jeśli nie rozwiązuje wszystkich problemów IT. Powiedzmy sobie szczerze, wszystkich problemów IT nikt nie potrafi rozwiązać!

 6. Avatar
  Damian

  Coś dla mnie. Maszyny typu komputer są irytujące w naprawach. 20 zł jest warte tego aby, ktoś mi pomógł w rozwiązaniu problemu niedziałającej maszyny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.