Obserwatorem tego co dzieje się nad Wisłą jest od 26 lat Godło Promocyjne „Teraz Polska”. W poniedziałek rozdano tegoroczne nagrody, tym, na których zwróciła uwagę kapituła konkursu. Krótszą historię ma wyróżnianie „Wybitnych Polaków”, wskazujące postacie, które poza granicami kraju popularyzują Polskę.

Uroczystość wręczenia nagród Godła Promocyjnego „Teraz Polska” odbyła się w Teatrze Wielkim. Gala tradycyjnie przyciągnęła biznesowo-kulturalną śmietankę towarzyską. Wydarzenie to, albowiem poza zainteresowaniem kogo wyróżniła kapituła jest, jest okazją do towarzyskich spotkań.

Nagrody przyznawane są najlepszym polskim przedsiębiorstwom, usługom, innowacjom i samorządom. W tym roku Kapituła Konkursu „Teraz Polska” wyróżniła Godłem 15 produktów, 8 usług, 2 przedsięwzięcia innowacyjne oraz 3 gminy. Wybór laureatów odbywa się na podstawie ocen eksperckich.

„Teraz Polska” cieszy się zaufaniem i uznaniem społecznym, ma dobrą opinią publiczną. Dla konsumentów godło jest gwarancją najwyższej jakości. To coraz ważniejsze w  czasach, rozpowszechniania się idei patriotyzmu konsumenckiego. Przyznanie nagrody to nie tylko ważna wiadomość dla klientów, ale również wskazówka, pomagająca podjąć decyzję dotyczącą wyboru.

Kapituła Konkursu „Teraz Polska” po raz piąty przyznała Honorowe Wyróżnienia wyjątkowym wydarzeniom. W tym roku otrzymali je:

 • Muzeum Powstania Warszawskiego, 
 • Stowarzyszenie WIOSNA za organizację akcji Szlachetna Paczka,
 • Polski Związek Piłki Siatkowej za organizację Ligi Światowej. 

Kulturalną ozdobą były występy Zbigniewa Wodeckiego i zespołu Mitch & Mitch.

Komentarze (14):

 1. Avatar
  Uno

  Ale rozrzut: Muzeum Powstania Warszawskiego, Stowarzyszenie WIOSNA za organizację akcji Szlachetna Paczka, Polski Związek Piłki Siatkowej za organizację Ligi Światowej.

 2. Avatar
  Zoltan

  Nie wiem, ciągle ktoś dostaje nagrody za innowacje, a Polska pod względem innowacyjności wlecze się na szarym końcu Europy, a świecie nie wspominając

 3. Avatar
  Avatar

  Chyba jestem bardzo mało uważnym klientem, ale nigdy w żadnym sklepie nie zauważyłem godła „Teraz Polska”.

 4. Avatar
  hejnał

  Hmmmm, przyznano 28 nagród, z jednej strony to bardzo dużo, a z drugiej, uwzględniając ilość przedsiębiorstw Polsce, to kropla w morzu potrzeb (mam nadzieję)

 5. Avatar
  Insert

  Jestem za nagradzajmy i wyróżniajmy do co polskie zwłaszcza w czasach kiedy Unia wymusza na nas oznaczanie produktów „made in Europa”.

 6. Avatar
  Insert

  „Made in Europa” czyli nigdzie, najbardziej mnie śmieszy miód, który został wyprodukowany z miodów w Europie, tak jakby każda pszczoła na odwłoku miała wygrawerowane EU.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.