Moda na patriotyzm konsumencki przybiera na sile. Informacja o polskim pochodzeniu produktu już dla 73 proc. konsumentów jest dodatkowym argumentem przy podejmowaniu decyzji zakupowej i jest to wzrost o 9 proc. w stosunku do zeszłego roku.

Wzrost mody na patriotyzm konsumencki potwierdza raport firmy badawczej Open Research. Z badania wynika, że większość osób o tym co jest polskie lub wnioskuje po nazwie. Oznacza to, że wielu konsumentów podejmuje niezgodne z zamierzeniami decyzje zakupowe. Nic zatem dziwnego, że wiele przedsiębiorstw zabiega o obiektywną ocenę w tym zakresie. Tym też należy tłumaczyć popularność konkursu promocyjnego Godła „Teraz Polska”, które stało się symbolem najwyższej jakości i praktycznym drogowskazem dla konsumentów.

W XXVII edycji, Kapituła Konkursu „Teraz Polska” nagrodziła Godłem 13 produktów, 9 usług, 3 przedsięwzięcia innowacyjne oraz 3 gminy. Lista Laureatów odzwierciedla tendencji i zmian w krajowej gospodarce. W gronie zwycięzców XXVII edycji znalazło się wiele innowacyjnych produktów i usług, militaria, nowoczesne technologie, start-upy, a nawet teatr!

Bohaterami XXVII edycji konkursu promocyjnego Godła „Teraz Polska zostali: Altix za Multimedialny Terminal Informacyjny; Zortrax za drukarkę 3D Zortrax M200; OSPEL za serię SONATA; AIB za seria ELASTLOK, uszczelniające masy butylowe, masa butylowa Elastlok 67, taśma kompozytowa WBK, taśma B1 i B2; BOLIX za system dociepleń na styropianie wykończony tynkiem silikonowym; Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe STROPEX Renata Bruzi, Krzysztof Bruzi za system EMO – zestaw listwowy, panelowy i ramowy; JANTOŃ za cydr Dobroński; Spółdzielnia Mleczarska LAZUR za sery pleśniowe LAZUR i sery topione LAZURETTA; Zakłady Mięsne Henryk Kania za produkty z linii Henryk Kania i Henryk Kania Maestro; LOTOS Oil za olej silnikowy Turdus Powertec S100 FE SAE 5W-30, DEFRO za niskoemisyjny automatyczny kocioł na pellet Bio Slim; PELLASX za palniki do automatycznego spalania biomasy typu pellet linia REVO, modele: REVO Mini, REVO Mini 35, REVO 44, REVO 70, REVO 100, REVO 120, REVO 150; Phenicoptere za GLOV ON-THE-GO, GLOVE Comfort,  Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA za sklepy firmowe MLEKOVITKA; Partner Center za import i dystrybucja win butelkowanych; Krakowskie Przedsiębiorstwo Wytwórczo-Usługowe „Artim” za organizację Targów Bożonarodzeniowych na Rynku Głównym w Krakowie; MT Targi Polska za organizację targów, wystaw oraz konferencji; Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gdyni za produkcję, dystrybucję i dostawę energii cieplnej oraz wytwarzanie energii elektrycznej w Kogeneracji, Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Warszawa-Ochota za wykonywanie świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki psychiatrycznej; VIVADENTAL za kompleksowe usługi stomatologiczne VIVADENTAL Smile Design oraz program kształcenia podyplomowego dla stomatologów Practiculum Implantologii; Krakowski Teatr Komedia za działalność związana z produkcją i wystawianiem przedstawień artystycznych; Vision Group za usługi Public Affairs; Digital Core Design za pierwszy polski komercyjny procesor 32-bitowy D32PRO; Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia za nabój 120 mm z bojowym pociskiem podkalibrowym typu APFSDS-T do armaty czołgu LEOPARD; Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW za akumulator ciepła dla systemów ciepłowniczych w Polsce.

Kapituła Konkursu „Teraz Polska” po raz szósty przyznała Honorowe Wyróżnienia wyjątkowym wydarzeniom i inicjatywom promującym Polskę w kraju i za granicą. Honorowe Godła otrzymali: Polski Związek Motorowy za organizację Rajdu Polski – drugiego po słynnym Monte Carlo najstarszego rajdu na świecie, który co roku gromadzi wokół swoich tras 100 tys. kibiców z całego świata oraz Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego za stworzenie Systemu Gwarantowanej Jakości Żywności QAFP. Podczas uroczystej Gali w Teatrze Wielkim w Warszawie zostali też przedstawieni Laureaci VIII edycji Konkursu „Wybitny Polak”, którzy swoją działalnością oraz licznymi sukcesami promują wizerunek Polski i Polaków na świecie. W tym roku tytuły „Wybitnego Polaka” otrzymali: Krzysztof Pastor – polski choreograf o międzynarodowej renomie, dyrektor Polskiego Baletu Narodowego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej oraz dyrektor artystyczny Litewskiego Baletu Narodowego w Wilnie oraz Jan A. P. Kaczmarek – kompozytor, laureat Oscara®, twórca i dyrektor Festiwalu Transatlantyk. 

Korzystając z prawa jakie mi przysługuje jako autorowi rubryki „Zyski i Straty”, wszystkim Laureatom składam serdeczne gratulacje. Jest to zarówno sukces ich i nas konsumentów. Z tego też powodu, całe przedsięwzięcie uważam za zysk.

Komentarze (15):

  1. Avatar
   Fantastic

   Ciekawie się robi, do tej pory Polacy wstydzi się, że są Polakami, przebudzenie świadomości patriotycznej?

  1. Avatar
   Janusz

   Jak nacjonalizm będzie tak postępować, to nie długo każdy człowiek, dla świętego spokoju, będzie chciał mieć na czole naklejkę TERAZ POLSKA

 1. Avatar
  Zefir

  Na pewno polskie artykuły spożywcze cieszę się sympatią klietów, ale już sprzęt komputerowy chyba nie.

  1. Avatar
   Donald

   Kiedyś była bardzo dobra polska firma komputerowa. Nazywała się Optimus. Została wykończona przez państwo polskie, w majestacie prawa, które faworyzowało zagranicznych producentów i dyskryminowało polskich. Mimo, że było kilka frm podobnych do Optimusa tylko aparat bezpieczeństwa tzw. wolnej Polski zniszczył tylko Optimusa. Nie ma w tym przypadku

 2. Avatar
  Bodzio

  Jan A. P. Kaczmarek – kompozytor, laureat Oscara®, twórca i dyrektor Festiwalu Transatlantyk – rzeczywiście fenomen!

 3. Avatar
  Highlander

  Dobrze, że wreszcie pojawiły się jakieś innowacyjne firmy w Polsce. Bez tego trudno mówić o jakimś prawdziwym wzroście gospodarczym. Teraz Polka – teraz jest NADZIEJA. 🙂

 4. Avatar
  Indigo

  Należy się tylko cieszyć, że polskie produkty są coraz lepsze i cieszą się coraz większym uznaniem

 5. Avatar
  bm

  Jako konsument chętnie rozejrzę się za nabojem 120 mm z bojowym pociskiem podkalibrowym typu APFSDS-T do armaty czołgu LEOPARD. A Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Warszawa-Ochota nagrodzony za wykonywanie świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki psychiatrycznej powinien złożyć ofertę niektórym politykom. Rękawice do demakijażu GLOV wypróbuję.

  Tak na serio, to Fundacja powinna się bardziej propagować, bo tryb wyboru laureatów pokazuje, że rzeczywiście nie są wyciągani z kapelusza. Za godłem Teraz Polska stoją sztaby najlepszych ekspertów.

  1. Avatar
   Anabela

   Nabój 120 mm z bojowym pociskiem podkalibrowym typu APFSDS-T jest fantastyczny, chciałabym go mieć i nie zawahałabym się go użyć!

 6. Avatar
  Robert B

  Mamy wiele polskich firm które sobie zn­akomicie radzą, są wręcz liderami w swoj­ej branży. Niestety tak to już jest że o złych rzeczach będz­iemy mówić bez przer­wy, natomiast do chw­alenia już się tak nie palimy.
  Dlatego dobrze że je­st konkurs który w tym chwaleniu może nam pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.