Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to kusząca okazja i jest wiele pomysłów oraz projektów, które wykorzystują ten szczególny moment. Cóż, następny taki może być dopiero za 100 lat!

Wśród mnogości fetowania rocznicy interesujące są takie, które nie tylko starają się klamrą ująć przeszłość, ale również stwarzają okazję do refleksji, które mogą okazać się pomocne w przyszłości. Jednym z przedsięwzięć, które zasługuje na szczególną uwagę jest jubileuszowy projekt środowisk gospodarczych „Sto na 100”. Pomysłodawcy tego przedsięwzięcia zamierzają nagłośnić stu wyróżniających się liderów biznesu. Projekt ma mieć charakter wielopłaszczyznowy. W idei nawiązuje patriotyzmu gospodarczego, wartości pracy i promowania rodzimych osiągnięć.

Osią przedsięwzięcia „Sto na 100” są ekskluzywne programy telewizyjne z przedsiębiorcami poświęcone osiągnięciom lidera i jego organizacji, doświadczeń drogi do sukcesu, myśli o Polsce i jej przyszłości. Będą one emitowane w Telewizji Polskiej. Wspierać ma to prestiżowa kampania bilbordowa w regionach. Uwieńczeniem projektu ma być uroczysta gala „Sto na 100”, podsumowująca obchody roku niepodległości, który powinien stać inspiracją dla następnych pokoleń. Całość ma uzupełniać wydanie jubileuszowego albumu „Sto na 100” czyli Stu liderów przedsiębiorczości na 100 – lecie odzyskania niepodległości, który prezentuje sylwetki polskich przedsiębiorców uczestniczących w projekcie. Organizatorzy mają ambicję, aby publikacja ukazała się w kilku językach i była dystrybuowana nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Mnie się ten projekt bardzo podoba. Uzyskał on już wsparcie Telewizji Polskiej, Agencji Rozwoju Przemysłu SA, Polskiego Towarzystwa Gospodarczego, no i oczywiście Instytutu Biznesu.  Cieszę się każdą inicjatywą, która ukazuje sukcesy, albowiem to zawsze może być szansa na kolejny zysk, a przyznam się, że wolę go od jakiejkolwiek straty. Zainteresowanych śledzeniem rozwoju projektu zapraszam również na stronę tego przedsięwzięcia www.stona100. Niech Polska i świat, dzięki prestiżowemu projektowi „STO na 100”, poznają biało-czerwonych championów przedsiębiorczości.

 

 

Komentarze (14):

 1. Avatar
  bm

  Ciekawy pomysł, o którym będzie bardzo głośno. Media na pewno zaczną analizować, na ile setka wyróżnionych będzie pokrywać się z listami stu najbogatszych Polaków. Jury jakieś wymierne kryteria oceny musi przecież przyjąć.
  Jeżeli pan X z czołówki najbogatszych nie znajdzie się na liście, to w domyśle będzie szedł za tym zarzut, że nie jest odpowiednio biało-czerwony, dość patriotyczny albo że jest leniwy 😉

 2. Avatar
  Bohdan

  Pomysł świetny. Zastrzeżenia budzi tylko udział TVP i jej stronniczość. Kogo wskaże partia ten się w tym albumie znajdzie. Na kogo partia jest obrażona, tego nie umieści. Głos partii głosem …. narodowców. A kto był przedsiębiorczy w czasach PRL ten niech się wstydzi, bo przecież ten okres nie jest obecnie dobrze widziany, także jeśli chodzi o przedsiębiorczych Polaków. Zajmowałem się promowaniem przedsiębiorczości od 1987 r i wiem jak wielu Polaków miało wspaniałe osiągnięcia.
  Kolejna sprawa to sukcesy Polaków na obczyźnie, czy ich światowe sukcesy zostaną uznane za „słuszne” czy zostaną pominięte?

 3. Avatar
  Fantastic

  Promocja uczciwych i rzetelnych przedsiębiorców to bardzo dobry pomysł, który zresztą staje w jaskrawym kontraście z wiadomościami o złodziejach, bandytach i oszustach. To może być jakas przeciwwaga.

 4. Avatar
  Kermit

  1OO liderów? Myślę, że w Polsce działa więcej przedsiębiorców zasługujących na uznanie, ale ta setka to zapewne będą Ci najlepsi.

 5. Avatar
  Monaliza

  Nobilitowanie polskich przedsiębiorców to bardzo dobry pomysł. Za czasów Platformy Obywatelskiej liczyli się tylko „zagraniczni partnerzy” i geszefciarze.

 6. Avatar
  Polimer

  To bardzo miłe, że są ludzie którzy pragną doceniać polskich przedsiębiorców. W tym roku do „narodowego czytania” wybrano „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Coś mi się wydaje, że nadciąga epoka neopozytywizmu, czyli kult rzetelnej pracy. Nic przeciwko temu nie mam. Co więcej bardzo mi się to podoba.

 7. Avatar
  Zefir

  Wydaje mi się, że to bardzo cenna inicjatywa i że posiada walor edukacyjny. Tak, żeby inni przedsiębiorcy widzieli, że można też iść uczciwą drogą i też dojść do sukcesu

 8. Pingback: „Wspaniała setka” czyli media o nas. – Sto na 100

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.