Skończył się okres świąteczno-noworoczno-świąteczny i nastał czas karnawału. Teraz co chwilę jest okazja do uczestnictwa w jakimś balu. Do tej tradycji odwołują się też Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej.

Jednak, jak przystało na biznesmenów, korzystając okazji, przyznają również swoje nagrody Wektory. I czynią tak już z powodzeniem od 2002 roku. Są one przeznaczone dla wybitnych osobistości ze świata gospodarki, polityki, kultury i mediów.

Właśnie podczas Balu Przedsiębiorców w Pałacu Zamojskich w Warszawie przyznano nagrody „Wektory 2018”. Wyróżnieni zostali: Wanda Buk – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Jakub Goryszewski – Prezes Zarządu Centrum Badawczo-Rozwojowego UtmostTech, Krzysztof Kamiński – Prezes Zarządu Alnea, Cezary Kozanecki – Prezes Zarządu Synektik, Andrzej Kozłowski – Prezes Zarządu Emitel, Paweł Malinowski – twórca i właściciel Grupy Profbud, Krzysztof Pawiński – Prezes Zarządu Grupy Maspex, Adam Rozwadowski – założyciel Centrum Medycznego Enel-Med., Jan Zając – Prezes Zarządu Ziko Apteka. Nagrodę Superwektora 2018 otrzymał Zbigniew Jagiełło – Prezes PKO Bank Polski

Wszystkim wyróżnionym gratuluję. Wśród nagrodzonych przeważają przedsiębiorcy, którym udało się zebrać kapitał i go pomnożyć, tworząc poważne przedsiębiorstwa. Są też prezesi, który powierzono stery wielkich przedsiębiorstw, którymi mają zarządzać w celu ich dalszego rozwoju. I jest tylko jedna kobieta, która nie reprezentuje świata biznesu, lecz świat polityki. Jeśli pojawia się w takim towarzystwie to rozumiem, że jej wpływ na rozwój zapewne jest znacznie większy, niż innych przedstawicieli władzy, zwłaszcza ministrów. Jest w tym zagadka i nadzieja.

Juliusz Bolek, Przewodniczący Rady Dyrektorów – Instytut Biznesu – „Zyski i straty”

Komentarze (25):

 1. Avatar
  Bohdan

  Brawo dla liderów przedsiębiorczości, z jednym znakiem zapytania. Znak zapytania dotyczy wiele razy nagradzanego prez. Zbigniewa Jagiełły, kierującego PKO BP. Prezes może jest i świetny, ale nie mogę tego powiedzieć o zespole czyli pracownikach, a każdy łańcuch jest na tyle silny, na ile jego najsłabsze ogniwo. Mam jak najgorszą opinię o pracownikach i doświadczenie z „profesjonalizmem”. Cóż, prezes nie może odpowiadać z grono słabych, ale gdy takie grono rzuca zły cień na bank, to i jakaś cząstka złej opinii rodzi znak zapytania.
  Ale, ale, poprzedniego Super Wektora dostał Harry Potter polskiej gospodarki, bajarz snujący wizję miliona aut elektrycznych i twórca innych bajek o polskiej gospodarce.

  1. Avatar
   Janusz

   Ktoś napisał, że Jagiełło jak Prezes PKO BP odniósł sukces, do tego zrobił to wbrew pracownikom. Czy to rzeczywiście możliwe? O jakim sukcesie może być mowa skoro PKO BP jeśli chodzi o obsługę klientów to ciągle badziewie?

 2. Avatar
  Trzeźwy

  Hmmm dziwne, po co nagradzać, tych którzy odnieśli sukces? Tacy wielcy biznesmeni nie potrzebują nagród potwierdzających ich sukces.

 3. Avatar
  Zbyszek

  Szacun dla Pawinskiego. To gość, ktory rzeczywiście zasłużył na tą nagrodę. Sam z niczego zbudował dużą międzynarodową firmę i przy okazji pomaga polskim rolnikom w sprzespdazy swoich produktów.

 4. Avatar
  TeresaPieńkowska

  Jak co roku , organizowane są bale , wręczanie nagród i wyróżnień . I na Balu Przedsiębiorców ktoś musiał się znaleźć na czołowym miejscu i otrzymać Super Wektora 2018 . Otrzymał ją Prezes Banku PKO Jagiełło . Czy inni Przedsiębiorcy nie zasłużyli bardziej ?

 5. Avatar
  irek

  Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych. Jednego z panów można określić mianem kolekcjonera. Oby faktycznie zasługiwał na nagrodę, a nie przyjęła się reguła, że damy (bo zawsze dostawał). Osobiście gratuluję pani Wandzie Buk – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji– Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Perełka na tle samców.

 6. Avatar
  Marcin

  Cieszy fakt, że wśród prywatnych przedsiębiorców, znalazła się osoba ze świata polityki. O ile prywatni przedsiębiorcy pracują na własny rachunek, nie patrząc na wyróżnienia, czy statuetki, gdyż po prostu pomnażają własne pieniądze, o tyle praca w sektorze publicznym jest zarządzaniem majątkiem państwowym, za którą otrzymuje się pensję i satysfakcję z określonych działań. Jeżeli w sektorze publicznym będziemy mieli samych takich ludzi, którzy patrzeć będą na odpowiednie zarządzanie, na zyski, na poprawianie sytuacji finansowej, możemy być spokojni, że nasz kraj będzie podążał w odpowiednim kierunku.

 7. Avatar
  Julian

  Gratulacje dla laureatów?
  A swoją drogą piękna statuetka sama w sobie
  więc gratulacje jeszcze dla autora tego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.