Reflektory na Perły

Kategorie: Bez kategorii

Być może przyznawanie nagród gospodarczych niektórym może wydawać się dziwne. W praktyce mają one jednak wielki sens. Wyróżniają one ciekawe inicjatywy, zwracają uwagę na ważne projekty i przedsiębiorstwa, które odnoszą sukces. Z tego względu warto się nimi interesować.

Właśnie zostały przyznane już po raz XVII Perły Polskiej Gospodarki – 2019. Otrzymały je najlepsze przedsiębiorstwa według rankingu prowadzonego przez anglojęzyczny magazyn ekonomiczny „Polish Market”. Jest to jedno z najstarszych i najbardziej miarodajnych badań polskich przedsiębiorstw. Badanie rankingowe kondycji polskich przedsiębiorstw jest przeprowadzane według specjalnego algorytmu opracowanego przez naukowców ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przedsiębiorstwa są szeregowane przy pomocy międzynarodowych wskaźników audytorskich.

Badanie rankingowe Perły Polskiej Gospodarki obejmuje ponad 2.000 przedsiębiorstw, których przychody z całokształtu działalności gospodarczej w okresie roku wyniosły: co najmniej 100 milionów złotych (Perły Duże) i powyżej 1 miliarda złotych (Perły Wielkie). W 2019 roku kryteria ekonomiczne Rankingu Pereł Polskiej Gospodarki spełniło 91 przedsiębiorstw. Te firmy cechujące się największą efektywnością działania.

Perły Polskiej Gospodarki Wielkie otrzymały: Sitech, Mondi Świecie, Volkswagen Motor Polska. Perły Polskiej Gospodarki Duże wręczono: Zarządowi Morskiego Portu Gdynia, carSolutions , Wawel. Ponadto wręczono Perły Polskiej Gospodarki dla Instytucji Finansowych: Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie, Santander Consumer Bank, MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji.

Redakcja Polish Market przyznała Nagrody PROGRESS – Perły Innowacji przyznano Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – Invest Park, Instytutowi Energetyki i Grupie Badawczej Politechniki Warszawskiej i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wręczono także specjalne wyróżnienia za promocję ekologii. Otrzymali je prof. dr hab. Jędrzej Krupiński – Instytut Zootechniki i Maciej Majewski – Stowarzyszenia Sady Grójeckie. Nagrodę Ambasador Przedsiębiorczości dostała Beata Drzazga. Perłami Honorowymi, przyznawanymi wybitnym osobistościom i instytucjom, które można nazwać ambasadorami – najwyższych polskich wartości zostali wyróżnieni, w kategorii gospodarka: Małgorzata i Maciej Adamkiewicz oraz Piotr Krupa.

Perły Polskiej Gospodarki to ważne i cenione wydarzenie. Dowodem jest, że odbyło się one pod patronatem honorowym Wicepremiera i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Jarosława Gowina, Ministra Rozwoju – Jadwigi Emilewicz, Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej – Małgorzaty Jarosińska-Jedynak, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Projekt wspierał również Instytut Biznesu, który reprezentuję i z tego powodu cieszę się, że współuczestniczymy w tak ważnym i potrzebnym przedsięwzięciu.

„Zyski i straty” – Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu

Komentarze (11):

 1. Avatar
  Cynk

  W nagrodach Pereł Polskiej Gospodarki najważniejsze jest to, że są przyznawane przez anglojęzyczny magazyn ekonomiczny „Polish Market”, dzięki czemu rozgłos o polskich przedsiębiorstwach idzie w świat, a jak wiadomo reklama jest dźwignią handlu.

 2. Avatar
  Indigo

  Perły Polskiej Gospodarki to na prawdę cenne nagrody, albowiem udział w rankingu nie wiąże się z żadnymi kosztami.

 3. Avatar
  Janusz

  Polish Market od lat wykonuje bardzo dobrą robotę. Moim zdaniem robi więcej niż Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

 4. Avatar
  Anabela

  Kto by się spodziewał, że śliwki w czekoladzie (Wawel) to biznes na miarę Pereł Polskiej Gospodarki, jednak kto smakował to wie!

 5. Avatar
  Łucja

  Dzięki Gali Pereł Polskiej Gospodarki miałam okazję poznać Panią Beatę Drzazgę, a której nigdy nie słyszałam, a to bardzo interesująca osobą, która inspiruje i którą warto naśladować!

 6. Avatar
  Donald

  Warto dodać, że Perły Honorowe dostali nie tylko biznesmeni, ale również artyści: Janusz Strobel, Krzesimir Dębski, Maria Wollenberg-Kluza i Emilian Kamiński.

 7. Avatar
  Pif paf

  Rzeczywiście dzięki tym nagrodom dowiedziałem się o przedsiębiorstwach, o których istnieniu nic nie wiedziałem, a okazuje się, że są one ważne dla polskiej gospodarki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.