Opozycja nie może doczekać się nadejścia koronawirusa  COVID-19 do Polski. Według planów ma on być tak fetowany jak powrót Donalda Tuska i zmieść Zjednoczoną Prawicę ze sceny politycznej.

Wygląda na to, że cały dyskurs przeniósł się na płaszczyznę epidemiologiczną. Najlepszą ilustracją jest walka „łokcia” (Marszałek Stanisław Karczewski – PiS) z „kciukiem” (Marszałek Tomasz Grodzki – PO) – obydwaj lekarze. Doszło do tego, że najtęższe głowy zastanawiają się jak myć ręce, aby je umyć? Czy rzeczywiście politycy mają szansę umyć ręce? Dopóki nie ma stwierdzonych przypadków koronawirusa COVID-19 wygrywają rządzący, a jak się pojawi to kto wygra wybory prezydenckie? Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna, Teraz, SLD) stwierdziła expresis werbis, że to ta epidemia to prezent poniżej pasa dla Prezydenta Andrzeja Dudy. Wygląda na to, że PiS już w listopadzie 2019 wywołał epidemię w Chinach, aby mieć jakieś pomysły na kompanie wyborczą w 2020 roku. Przypuszczam, że Pani Poseł przecenia możliwości Zjednoczonej Prawicy oraz własne możliwości intelektualne.

Hece polityczne już od dawna przypominają harce pawianów w ogrodzie zoologicznym, więc nic w tym dziwnego. Ciekawsza jest sprawa masek chirurgicznych, których w Polsce brakuje, a na allegro ich ceny osiągają absurdalne ceny. Ponoć są one nieskuteczne w ochronie przed zakażeniem. Dlatego Polska część ich produkcji eksportuje do Chin, bo tam ich stosowanie okazuje pomocne, a kto się pojawi na ulicy bez maski jest natychmiast aresztowany. Żeby było ciekawie, w przychodni, którą odwiedziłem bezpłatnie wręczono mi ich garść. Mało tego mój znajomy zaproponował mi sprzedaż 8 milionów sztuk masek chirurgicznych. Nie komentuję tego, bo już to co napisałem dowodzi obłędu w jakim się znajdujemy.

Zjawisko koronawirusa to przykład zarządzania strachem. Tak budzi się sensację i zmusza do uległości. Warto zauważyć, że choroba jest mniej śmiertelna niż grypa, a ta ostania nikogo nie przeraża. Koronawirus ma okres inkubacji około dwóch tygodni i to jest najtrudniejsze w hamowaniu jego rozprzestrzeniania się. W praktyce identyfikuje się tylko najcięższe przypadki, a prawdopodobnie wiele nie jest identyfikowanych ze względu na łagodne objawy. Być może największym, bo zupełnie nieprzewidywalnym zagrożeniem jest mutacja koronawirusa, z której nie wiadomo co sie może urodzić.

Koronawirus COVID-19 to wspaniały biznes, głównie dla mediów, które mają genialną pożywkę dla budowania sensacji i zwiększania swoich zasięgów. Beneficjentami są zapewne również producenci maseczek chirurgicznych. Podobno ręce zaciera też handel, albowiem Polacy zaczęli już robić zapasy na wypadek epidemii. Przegrywa z pewnością chińska gospodarka, co dobrze rokuje biznesom w innych krajach.

Koronawirusa w Polsce nie ma, albowiem „dopiero 2 marca 2020 roku pojawią się w laboratorium czynniki pozwalające na jego identyfikację” – tak przynajmniej twierdzi lekarka, u której byłem, zaniepokojony przedłużającą się moją, bakteryjną infekcją, zwalczaną antybiotykami. Dowiedziałem się, że skoro leki nie działają to zapewne zakażenie wirusowe. Na wszelki wypadek lekarka wydłużyła mi terapie antybiotykową. I to chyba najlepsza pointa dotycząca przemyśleń w oczekiwaniu na nadejście koronawirusa.

„Zyski i straty” – Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu

Komentarze (13):

 1. Avatar
  Bohdan

  Nim wirus doczekał się korony były wirusy roznoszone przez obcych – jak to kiedyś stwierdził mózg państwa. Ale dziś nic nam nie grozi – słyszymy od przedstawicieli partii jednego palca. Ukoronowany wirus dotarł do Czech, więc czas jego konfrontacji z WOT już blisko. Szpitale przygotowane, łóżka policzone, nie wiadomo tylko jaka jest sytuacja z termometrami. A co z lekarzami powracającymi z zagranicy? Tu nikt nie chce się wypowiedzieć. Wojsko jest przygotowane -zameldował p.o. ministra wojny, ministra schowanego na czas wyborów.
  Pora przerobić stare powiedzenie na bardziej pasujące do obecnej sytuacji – „myjcie się obywatele bo nie znacie dnia ani godziny”

 2. Avatar
  UKF

  Świńska Grypa spowodowała w 2009 roku śmierć 182 osób. Dane rzeczywiste są wielekroć wyższe. Rządził Tusk a ministrem zdrowia była Ewa Kopacz. Prawdziwą skalę zachorowań ukrywano a gdy w końcu Minister Kopacz kupiła szczepionki za 6 milionów złotych okazało się, że są one nieważne. Mimo tego szczepiono nimi nawet kobiety w ciąży. Oto skala hipokryzji i obłudy osób które obecnie krytykują rząd w kontekście zagrożenia koronawirusem.

 3. Avatar
  Trzeźwy

  jak brakuje masek ochronnych to są one nie potrzebne, jakby ich był nadmiar, to dodawaliby je do każdej bułki

 4. Avatar
  Indigo

  Koronawirus zatrzymał dynamiczny rozwój chińskiej gospodarki, to jedyna dobra wiadomość, oczywiście nie na długo.

 5. Avatar
  Bodzio

  Ciekawe we Włoszech na koronawirusa zmarło ok. 40 osób, choć nie jest to pewne, czy aby to była przyczyna zgonu – niemniej jest wielka histeria z tym związana, natomiast w Iranie spokojnie na koronawirusa zmarło juz ponad 120 osób i nikt się tym nie przejmuje.

 6. Avatar
  Cynk

  Dziś w sprawie Koronawirusa zbierze się Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, cóż każdy lisek swój ogonek puszy…..

 7. Avatar
  Kermit

  Tak na marginesie to chciałbym wiedzieć czy preparaty bakteriobójcze zabijają też wirusy? Może wirusy powinny zabijać preparaty wirusobójcze?

 8. Avatar
  Monaliza

  wreszcie ludzkość znalazła sobie wroga godnego siebie czyli koronawirusa i wypowiedziała mu wojnę totalną, cieszy mnie to, bo lepiej zabijać wirusy niż ludzi

 9. Avatar
  Fantastic

  Koronawirus w Polsce to pretekst do uchwalenia bandyckiej ustawy. Ustawa o przymusowym wstrzykiwaniu w Polaków nieznanej zagranicznej substancji oraz o 21-dniowej kwarantannie na mocy ustnej decyzji właśnie została przyjęta. Ustawa przewiduje też wydawanie poleceń przedsiębiorstwom, likwidację przetargów publicznych oraz rekwizycję żywności bez prawa do odszkodowania. Możemy się rozejść. Jedynie Konfederacja z Krzysztofem Bosakiem głosowali przeciw. PiS i Platforma wykazały zgodność z interesem lobby farmaceutycznego. Poprawki rozdano posłom do przeczytania o 23h05. Scenariusz głosowania, czyli nad czym są głosowania ustalono o 23h08. Głosowania Sejm rozpoczął o 23h09, a więc po minucie na zastanowienie się. Wszystko wydarzyło się w zaledwie kilkanaście godzin po poinformowaniu przez rząd, że taki projekt ustawy w ogóle istnieje. W ŻADNYM INNYM PAŃSTWIE NA ŚWIECIE z powodu koronawirusa NIE UCHWALONO SPECJALNEJ USTAWY.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.